Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svoz odpadu na konci roku 2015

27. 11. 2015

Svoz odpadu v období svátků  v roce 2015 

            V době vánočních svátků i na Silvestra bude zachován standardní harmonogram svozu komunálního odpadu i separovaných složek odpadu pro občany města, firmy i obce. Separační dvory budou v době vánočních svátků, tj. od čtvrtka 24.12. do soboty 26.12.,  uzavřeny. Na Silvestra, tj. ve čtvrtek 31. prosince 2015, budou v provozu ty separační dvory, kdy připadá na čtvrtek standardní provozní doba dvora (to jsou separační dvory Dražkovice, Hůrka, Nemošice, Pardubičky a Polabiny - Lonkova).

            Jedinou výjimkou, kdy neprobíhá svoz odpadu, je svátek Nový rok, připadající na pátek 1. ledna 2016. Tzn., že pro tento den je náhradním dnem svozu odpadu sobota 2. ledna. Nádoby, které by se proto standardně svážely v pátek, budou svezeny až následující den,  v sobotu 2. ledna. Na Nový rok jsou také uzavřeny všechny separační dvory. Následující den, v sobotu 2. ledna, budou již všechny separační dvory kromě Dražkovic v provozu od 8,00 - 12,00 hodin. Od pondělí 4. ledna 2016 bude probíhat svoz všech nádob již standardním způsobem bez jakýchkoliv výjimek.

            Dále připomínáme, že Ti, kteří nemohou dopravit po svátcích vánoční stromeček přímo na separační dvůr, mají možnost odložit živé odstrojené vánoční stromky ke stanovištím kontejnerů. Žádáme, aby stromky byly zbaveny veškerých ozdob, protože jsou poté odvezeny na městskou kompostárnu do Dražkovic, kde se stávají vstupní surovinou na výrobu kompostu.

             Kompost vyrobený na kompostárně v Dražkovicích získal v roce 2015 hlavní cenu v prestižní soutěži pořádané společností JOGA Luhačovice s.r.o. pod záštitou Ministerstva zemědělství. Vítězstvím v soutěži získal kompost z Dražkovic titul Kompost roku a tedy další z řady dosud získaných certifikátů kvality. I vy tak svým zodpovědným chováním máte možnost přispět k výrobě kvalitního kompostu. Ten si můžete na kompostárně zakoupit nebo získat 50 kg tohoto kompostu v rámci daru v případě zapojení se do projektu svozu bio nádob zde v Pardubicích. I tento projekt lze považovat za úspěšný, přínosný a zlepšující životní prostředí.

       V případě potřeby jakýchkoliv doplňujících informací či dalších dotazů mohou občané kontaktovat pracovníky společnosti  Služby města Pardubic a. s. na telefonních číslech 466 260 831-33.